Prima Turecko - hlavní stránka

Turecko: Vaše super
dovolená


 

Letoviska a regiony

Regiony a jednotlivá letoviska v Turecku nabízí vše od úplného klidu až po ...

 

Tipy a zajímavosti

Turecko je velmi vhodnou zemí pro normální i poznávací dovolenou...

 

Důležité informace

Bezpečnost, měna, doprava, zdravotní rizika, ceny, jídlo a pití, potřebné doklady...

 

Turecko - počasí

Počasí v Turecku je v klasickém období dovolených, tedy od května do konce září ideální.

 

Turecko - Manavgat

 

Základní info o letovisku Manavgat

Nedaleko letoviska Side se rozkládá poměrně velké město Manavgat. Leží na obou březích stejnojmenné řeky, ve vzdálenosti asi 4 kilometry od moře. Ze severu je Manavgat obklopen pohořím Taurus a z jihu vodami Středozemního moře. I když neleží přímo u moře, je Manavgat skvělou destinací pro dovolenou. Oproti přímořským letoviskům je zde totiž mnohem levněji a navíc zde panuje příjemný klid. Město samotné je tvořeno pravidelnou pravoúhlou zástavbou. Ve většině domů bydlí místní obyvatelé, ale vystavěna zde byla také řada malých penzionů, které slouží výhradně pro turistické účely.  Protože nejde o výhradně turistické letovisko, ale o klasické turecké město, dá se zde nakoupit zboží za běžné turecké ceny. V centru města je roztroušeno mnoho obchodů a obchůdků s nejrůznějším zbožím, ale také kavárny, bary a restaurace připravující jídla z čerstvých ryb. Ti z vás, kterým se nelíbí často přehnané ceny v turistických oblastech zde jistě ocení solidnost místních obchodníků a restauratérů.

Manavgat a pláže

Pobřeží kolem Manavgatu je dlouhé 64 kilometrů. Pláže Manavgatu  nadchnou jejich čistotou a nejjemnější zlatý písek zláká nejednoho turistu k lenošení na pláži. Pokud byste chtěli vyrazit k moři někam dále, využijte pravidelné autobusové linky spojující Manavgat se Side a Antalyí. Do nedalekého letoviska Side se však můžete vypravit i pěšky, není to nic náročného.

Co zde?

Manavgat a jeho okolí se může pochlubit celou řadou přírodních krás. Město nabízí nádherný výhled na řeku Manavgat v místě, kde spadá ze skalní stěny rovnou do moře. Opodál je možné si na řece prohlédnout kotvící výletní lodě. Asi 3 kilometry od města se nachází ještě vodopády Manavgat. Jde sice o malou kaskádu situovanou v Manavgatské zátoce, která je jen 2 metry vysoká a 40 metrů dlouhá. Řeka má poměrně silný proud, je lemována rákosím a její křišťálově čisté vody jsou domovem pro lososy.

Protože je v Manavgatu dostatek vláhy, vyznačuje tato oblast úrodnou půdou, díky které se zde pěstují úspěšně především obiloviny, sezam, olivy a mnoho druhů ovoce a zeleniny.

 

Tipy na ubytování v tomto letovisku:

Residence Fame Lara

Residence Fame Lara

Velice oblíbený rodinný hotelový komplex leží přímo na pláži Lara. Luxusní hotel je určen zejména pro náročnou zcestovalou klientelu. V hotelu Residence Fame Lara je k dispozici restaurace, 3 restaurace „a la carte“, bary, konferenční místnost, diskotéka, miniklub, juniorklub, turecké lázně, sauna, animace, internet, jacuzzi, 3 bazény, skluzavky, 2 dětské bazény, krytý bazén (i dětský), stolní tenis, fitness, plážový volejbal, tenis; za poplatek – obchody, masáže, wellness centrum, lázeňské centrum atd.

Villa Atac

Villa Atac

Příjemný hotel Villa Atac leží 5 km od centra Antalye a 17 km od letiště. Hotel disponuje 32 pokoji a 70-ti lůžky. Hostům je k dispozici venkovní a vnitřní restaurace, lobby bar, TV místnost, 24 hodin pokojový servis.

Perla Mare

Perla Mare

Tento pěkný hotel se nachází 5 km od centra Antalye a 20 km od letiště v Antalyi. V hotelu Perla Mare je k dispozici venkovní a vnitřní restaurace, 3 bary, plně vybavená konferenční místnost, disko, dětské hřiště; za poplatek - salon krásy, masáže, turecké lázně, sauna, solárium.

Sweet Apart Hotel

Sweet Apart Hotel od 7390,-

Sweet Apart Hotel o kapacitě 38 pokojů se nachází ve městě Antalya asi 250 metrů od pláže. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie klientů, kterým je k dispozici restaurace, bar, bazén, kadeřnictví, salón krásy a půjčovna aut.

Lykiaworld & Liviksgolf

Lykiaworld & Liviksgolf

Velmi luxusní hotel Lykiaworld & Liviksgolf se nachází na klidném místě, přímo u pláže. Je vhodný pro nejnáročnější klienty a díky aquaparku také pro rodiny s dětmi.

Zápatí